Mindfulness työssä -ohjaajaksi

Mindfulness työssä -ohjaajakoulutukset soveltuvat henkilöille, jotka ovat kiinnostuneita monipuolisista tavoista, joilla mindfulness-osaamista voidaan hyödyntää työyhteisöissä ja jotka haluavat viedä mindfulness-taitoja työyhteisöjen käyttöön mm. työyhteisöjen kehittäjät, esimiehet, työnohjaajat, valmentajat ja työterveyshuollon henkilöstö.

Koulutukset perehdyttävät Mindfulness Työssä: 8 askelta hyvään työhönTM-valmennusohjelmaan ja annetaan avaimet ohjelman itsenäiseen käyttöön. Koulutus antaa valmiudet ohjata yksilöille ja ryhmille mindfulness-harjoitteita ja soveltaa mindfulness-lähestymistapaa työyhteisöjen tarpeet huomioiden.

Mindfulness työssä -ohjaajakoulutus sopii sinulle, jos

  • olet kouluttaja / työnohjaaja / valmentaja / Coach ja haluat saada omaan tuotevalikoimaasi uuden valmiiksi tuotteistetun palvelun
  • ja/tai toimit työyhteisön sisällä ja haluat käyttää omalla työpaikallasi Mindfulness Työssä: 8 askelta hyvään työhönTM -valmennusohjelmaa – katso tämän linkin kautta lisätietoja ohjelmasta
  • haluat oppia ohjaamaan mindfulness-harjoituksia yksilöille ja ryhmille
  • haluat olla mukana levittämässä työyhteisöille suunnattujen mindfulness-koulutusten/-valmennusten kautta terveille työikäisille aikuisille kokonaisvaltaista hyvinvointia ja työyhteisön menestystä tukevaa valmennusohjelmaa
  • haluat oppia kaiken oleellisen mindfulness-harjoitusten tutkituista vaikutuksista
  • haluat oppia kaiken oleellisen mindfulness-harjoitusten parhaista käytännöistä työyhteisöjen ja yksittäisten työntekijöiden kannalta
  • haluat kahden vuoden lisenssin Mindfulness Työssä: 8 askelta hyvään työhönTM -valmennusohjelmaan
    haluat nimesi Mindfulness työssä -ohjaajien listalle Mindfulness Työssä -sivustolle ja kaikki sivuston kautta tapahtuvan markkinoinnin hyödyt
  • haluat vankan pohjan omalle mindfulness-harjoittelullesi

Valmistuttuasi Mindfulness- ohjaajaksi voit jatkaa edelleen Mindfulness työssä -ohjaajaksi.